اموزش, مقالات

لجر چگونه از کریپتوی شما محافظت میکند؟

هر کدام از این کیف پولها توسط پین کدی که شما روی آن تنظیم کرده اید محافظت می شود، بنابراین حتی اگر گم شود یا به سرقت برود، دسترسی به دارایی های شما توسط آن شخص امکان پذیر نیست. قطعه ای که در کیف پول فیزیکی لجر استفاده میشود یک تراشه امنیتی است که در کارت‌های اعتباری و پاسپورت‌ها مورد استفاده قرار میگیرد و جوری طراحی شده است که با حادترین نقض های فیزیکی نیز قابل نفوذ نیستند.

روی کیف پول لجر سیستم عامل مخصوص به خود، یعنی Ledger BOLOS می باشد که همه ی برنامه ها را ایزوله نگه می دارد و از دارایی های شما در صورت به خطر افتادن برنامه محافظت میکند. پسورد شما تنها زمانی واقعاً ایمن هستند که از اینترنت در یک دستگاه سخت افزاری جدا شده باشند. و حتی پس از آن نیز، خود دستگاه باید بتواند در برابر هک های فیزیکی مقاومت کند تا رمزارز شما را ایمن نگه دارد.

در این مقاله، قرار است که در مورد نحوه عملکرد کیف پول لجر برای ایمن کردن رمزارزهای شما در برابر تهدیدات دیجیتالی و فیزیکی صحبت کنیم.

چگونه کیف پول های کریپتو سخت افزاری در برابر حملات مقاومت می کنند؟
شکی وجود ندارد که اولین قدم برای ایمن نگه داشتن کیف پول های سخت افزاری انتخاب پین کدی است که توسط دیگران قابل حدس زدن نباشد و این کد را نباید در اختیار کسی قرار دهیم. اما اگر کیف پول لجر شما گم یا دزدیده شود، چگونه متوجه شویم که رمز ارزهای ما همچنان ایمن خواهد بود؟ بیایید در مورد ویژگی‌های امنیتی کلیدی این کیف پولها و اینکه چرا مهم هستند صحبت کنیم.

پین کد لجر:
قبل از هر چیزی، مطمئن شوید که فقط شما هستید که به این پین کد دسترسی دارید. فقط و فقط خودتان باید این کد را داشته باشید!!

زمانی که کیف پول فیزیکی یا سخت افزاری خریداری می نمایید باید یک پین کد برای آن تعیین نمایید. این کد می تواند تا 8 رقم باشد و مهم ترین چیز در مورد آن این است که از آنجایی که خودتان آن را تنظیم کرده اید، فقط شمایید که آن را می دانید. این به این معناست که حتی اگر شخص دیگری این کیف پول را در دست بگیرد، باز هم نمی‌تواند به رمزارزهای شما دسترسی پیدا کند، زیرا پین کد شما را نمی‌داند.

همچنین به یاد داشته باشید که، اگر پین کد در کیف پول لجر سه بار به اشتباه وارد شود، به طور خودکار به تنظیمات کارخانه برمیگردد و تمام داده های شما را از دستگاه پاک می کند. این ویژگی که این نوع کیف پول ها دارند این اطمینان را به شما می دهد که اگر کسی تلاش کند که وارد کیف پول کریپتوی شما شود همان لحظه ناکام خواهد ماند. بنابراین مهم نیست که چه کسی کیف پول شما را در اختیار دارد، فقط شما می توانید به اطلاعات و رمزارزهای داخل آن دسترسی داشته باشید.

تراشه امنیتی لجر: محافظت در برابر هک های فیزیکی
اگر لجر شما به دست افرادی افتاد که سعی بر سوء استفاده از داشتند، ممکن است با تهدیدات دیگری روبرو شوید.

هک فیزیکی دستگاه، با حملات بسیار پیچیده هکرهای حرفه ای مانند نقص قدرت، حملات کانال جانبی و هک های نرم افزاری مانند حمله به ماژول امنیتی سخت افزار، برخی کیف پول های سخت افزاری می توانند در برابر این حملات آسیب پذیر باشند.

اما کیف پول لجر متفاوت است. کیف‌پول‌های سخت‌افزاری Ledger همگی حاوی تراشه امنیتی است که در جهان مشهور می باشد. این تراشه همچنین در پاسپورت‌ها، سیم‌کارت‌ها و کارت‌های اعتباری استفاده می شوند، در جاهایی که امنیت غیرقابل نفوذ مد نظر باشد این تراشه های امنیتی استفاده می شود.

دستگاه های سخت افزاری لجر تنها کیف پول های رمزنگاری هستند که از تراشه امنیتی استفاده می کنند. از کیف پول شما و پین کد شما در برابر رایج ترین حمله های فیزیکی مانند حملات لیزری، دستکاری الکترومغناطیسی و اختلالات برق محافظت می کند. بنابراین مهم نیست که چه کسی دستگاه شما را در اختیار دارد، کیف پول شما نمی توانند به خطر بیفتند.

BOLOS سیستم عامل سفارشی لجر، هر برنامه را ایزوله می کند
BOLOS سیستم عامل سفارشی لجر است. در صورتی که مطمئن نیستید، یک سیستم عامل همان چیزی است که منطق زیربنایی نحوه مدیریت برنامه‌های کاربردی را در یک سیستم مشخص می‌کند. شما می توانید آن را به عنوان قوانین کلی سیستم در نظر بگیرید.

نحوه مدیریت برنامه های کاربردی در کیف پول شما مهم است، و به همین دلیل است که لجر یک سیستم عامل سفارشی طراحی کرده است تا اطمینان حاصل کند که کیف شما از بیشترین امنیت برخوردار است. این سیستم عامل تضمین می کند که تراکنش های شما به طور ایمن در محدوده دستگاه شما انجام می شود و هیچ داده ای از کیف پول خارج نمی شود. همچنین هر برنامه و کیف پول را از بقیه جدا می کند و تضمین می کند که حتی اگر یکی از برنامه های شما به خطر بیفتد، بقیه چیزهای دیگر ایمن باقی می ماند.

صفحه نمایش قابل اعتماد: ایجاد اطمینان برای هر تراکنش
رایانه ها و صفحه نمایش تلفن ها می توانند توسط هکرها از طریق اتصال اینترنتی شما دستکاری بشوند اما صفحه نمایش لجر شما هرگز دستکاری نخواهد شد.

هر کیف پول لجر دارای یک نمایشگر قابل اعتماد و ایمن است، صفحه‌ای که نمی‌توان آن را هک کرد یا دستکاری کرد، به همین دلیل، مطمئن هستید که جزئیات تراکنش‌هایی که در کیف پولتان می‌بینید، دقیق هستند. این بدان معناست که دیگر دسترسی، به این آسانی صورت نخواهد گرفت و دیگر به ناشناخته ها اعتماد نمی شود. در عوض، می‌توانید جزئیات کامل تراکنش‌های خود را تأیید کنید و قبل از زدن «تأیید» دقیقاً بدانید که چه چیزی را تایید می‌کنید.

این یکی دیگر از ویژگی های مهم کیف پول های سخت افزاری لجر است که به شما امکان می دهد تهدیدات را به حداقل برسانید.

لجر به طور مداوم امنیت دستگاه خود را ارتقا می دهد
برای داشتن امن ترین کیف پول کریپتوکارنسی فقط اجزای فیزیکی نیستند که مورد اهمیت باشند، بلکه به نرم افزار نیز توجه ویژه ای میشود.

Ledger Donjon تیم ارزیابی امنیت داخلی لجر است که از کارشناسان امنیتی بسیار حرفه ای در این حوزه تشکیل شده است. این تیم از هکرهای کلاه سفید به طور مداوم در حال آزمایش نرم افزار امنیتی این کیف پول است و مطمئن می شوند که هر حمله احتمالی را شناسایی کرده و بلافاصله آن را از بین می برند.

هر به‌روزرسانی جدید برای Ledger شما سطح بالاتری از امنیت را به همراه دارد، نرم‌افزار را می‌توانید دائماً در طول زمان به‌روزرسانی کنید و دستگاه ایمن و غیرقابل نفوذی داشته باشید، اگر بروزرسانی نرم افزار را فراموش کرده اید، نگران نباشید، زیرا که در هر صورت کیف پول شما ایمن خواهد بود. اما بهتر است که در اولین فرصت آپدیت نرم افزار را انجام دهید تا خیالتان راحت تر شود.

با لجر رمزهای خود را از هک ها ایمن کنید
ویژگی‌های بسیار مهم کیف پول لجر، تراشه های امنیتی Secure Element ، صفحه نمایش ایمن Trusted Display کد پین شما و نرم‌افزاری است که مدام در حال ارتقا و آپدیت شدن است.

این ویژگی ها کیف‌پول‌های سخت‌افزاری لجر را به امن‌ترین گزینه در بازار تبدیل کرده است. به همین دلیل است که آنها تاکنون هرگز هک نشده اند. و اکنون با این نکاتی که در بالا به آن اشاره کرده ایم، خواهید فهمید که چرا کیف پولهای Ledger ابزار قدرتمندی برای سرمایه گذاران رمزارز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *