اموزش

آموزش کامل تنظیمات کیف پول لجر – رمزیتال

همان طور که در مقالات قبلی از رمزیتال با شما در مورد دنیای رمز ارز ها صحبت کردیم، گفتیم برای اینکه بتوانید در این دنیای با این عظمت فعالیت ها و خرید و فروش خود را مطمعن کنید، باید کیف پول دیجیتالی در دسترس داشته باشید که امنیت بالایی داشته باشد. البته توجه داشته باشید که پیدا کردن کیف پولی که از همه لحاظ مطمعن باشد، به عوامل گوناگونی بستگی دارد. از عوامل تاثیر گذار میتوان به مقدار بودجه در دسترس برای تهیه کیف پول، نوع فعالیتی که قرار است با کیف پول انجام دهید و همچنین خود ارز دیجیتال و … اشاره کرد. با توجه به اینکه در مقالات قبلی نیز اشاره کردیم، کیف پول لجر در بین انواع کیف پول های دیجیتالی و سخت افزاری، امنیت بالایی دارد و انتخابی مناسب است. البته شما باید با نحوه کار با کیف پول لجر و از همه مهم تر تنظیمات داخلی آن آشنا باشید. در این مقاله از رمزیتال قصد داریم شما را با نحوه تنظیم کیف پول سخت افزاری لجر آشنا کنیم.

استفاده از کیف پول لجر در مقایسه با انواع کیف پول های دیگر سخت تر است به همین دلیل شما باید برای استفاده از آن، راهنمای استفاده از کیف پول لجر را مطالعه کنید. با رمزیتال همراه باشید.

کیف پول لجر

بهتر است قبل اینکه با تنظیمات لجر آشنا شویم، در مورد ویژگی های ظاهری و داخلی کیف پول لجر اطلاعاتی کسب کنیم. به جرئت میتوان گفت که والت سخت افزاری لجر مقام بالایی در بین والت های سخت افزاری دیگر دارد. والت لجر از تعدا 26 ارز کوین و 1500 توکن حمایت میکند و این آمار نسبتا خوبی است. از ارز های دیجیتالی که والت لجر پشتیبانی میکند میتوان به ارز های اتریوم، بیت کوین، ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین اشاره کرد. با توجه به اینکه کیف پول لجر، کیف پولی سخت افزاری است و در نتیجه به صورت آفلاین فعالیت میکند و به همین دلیل نیز امکان هک کردن آن وجود ندارد. از این رو این کیف پول امنیت بالایی دارد و برای افرادی که ارز های زیادی را خرید و فروش میکنند، بسیار مناسب میباشد.

والت لجر امکانات و خدمات بالایی دارد ولی به همان مقدار نیز قیمت بالایی دارد. این کیف پول برای اولین بار در تاریخ 2014 میلادی وارد بازار شد. کیف پول سخت افزاری لجر تنضیمات خاصی دارد که خودسرانه قابل انجام نیست و به همین دلیل باید طبق اصول آن را تنظیم کنید. نقطه حائز اهمیت این است که کیف پول لجر میتواند به کیف پول های دیگر متصل شود.

راه اندازی و نصب کیف پول لجر

حتما میدانید که والت های مختلفی وجود دارند که برخی از آن ها نرم افزار و برخی دیگر به صورت سخت افزار میباشند. کیف پول هایی که به صورت نرم افزاری تهیه شده اند، ارزان تر میبانشد و استفاده از آن ها راحت تر میباشد این در حالی است که والت های سخت افزاری گران تر بوده و استفاده از آن ها به نسبت والت های نرم افزاری سخت تر است. همان طور که گفتیم والت لجر در بین انواع مختلف والت ها محبوبیت بالایی در دنیای کریپتوکارنسی دارد. سعی کنید برای تهیه کیف پول لجر به شرکت و یا سایت های معتبری مراجعه کنید.

والت لجر از ابزارآلات زیر تشکیل شده است؛

 • کابل یو اس بی
 • کیف پول سخت افزاری لجر
 • کارت بازیابی
 • کارت دستورات جهت تنظیمات کیف پول لجر
 • اکسسوری

مراحل راه اندازی کیف پول لجر

 • در مرحله اول باید برنامه لجر لایو را روی رایانه خود نصب کنید

 • سپس کابل یو اس بی را هم به والت و هم به رایانه خود متصل کنید.
 • در صفحه کیف پول لجر صفحه ای با عنوان Configure a new device یا پیکربندی دستگاه جدید ظاهر میشود، در این حین در سمت راست کیف پول، دکمه ای را تحت عنوان گزینه بله فشار میدهید. با انجام این مراحل درایو ها به راحتی روی کیف پول نصب خواهند شد.
 • در مرحله بعد، شما باید دکمه های سمت چپ و راست را به صورت همزمان باهم فشار دهید. با این کار شما برای کیف پول خود رمزی را تعیین میکنید. این رمز را باید در هر ورود به کیف پول وارد کنید. داشتن رمز عبور برای یک کیف پول از نکات مهم ایمنی محسوب میشود.
 • برای اینکه اعداد رمز عبور کیف پول خود را تعیین کنید، ابتدا باید به سراغ رقم اول بروید، دکمه های بالا و پایین والت را فشار دهید تا وقتی که به عدد مورد نظر برسید. رقم های بعدی را نیز به کمک این دکمه ها تعیین کنید. برای اینکه بتوانید اعداد مورد نظر را تایید کنید، باید هر دو دکمه را باهم فشار دهید تا تایید شود. رمز عبور شما میتواند به صورت چهار رقمی و هشت رقمی باشد.

 • در مرحله بعد برای اینکه بتوانید تنظیمالت لجر را شروع کنید، باید رمز عبوری را که تعیین کرده بودید، وارد کنید. پس از آن باید برای کیف پول خود یک عبارتی جهت بازیابی وارد کنید. عبارت بازیابی 24 کلمه میباشد و میتوان گفت کلید نجات کیف پول و دارایی های شما در مواقع خطر میباشد. در نتیجه سعی کنید آن را در مکانی امن یادداشت کرده و هیچ وقت گم نکنید.
 • در صفحه کیف پول عبارت بازیابی ظاهر میشود و شما میتوانید با استفاده از دکمه سمت راست، این عبارت را تا زمان رسیدن به حالت مطلوب تغییر دهید. زمانی که عبارت را پسندیدید، هر دو دکمه را باهم فشار دهید تا تایید شود. پس از آن صفحه ای تحت عنوان Your device is now ready روی کیف پول ظاهر میشود.

نحوه دریافت ارز با کیف پول لجر

طبیعتا یکی از کار های مهمی که میتوان با کیف پول لجر انجام داد، دریافت ارز دیجیتال میباشد. همان طور که در مقالات قبلی نیز اشاره شد، برای دریافت ارز دیجیتال به کمک کیف پول لجر شما باید برنامه لجر لایو را روی رایانه نصب کنید. گفتنی است که تنظیماتی که شما قرار است روی کیف پول خود وارد کنید، به برنامه لجر لایو بستگی دارد. برنامه لجر لایو به شما کمک میکند تا تمام ارز های موجود در کیف پول خود را اداره کنید. برای این کار شما باید در برنامه لجر لایو حسابی ایجاد کنید و سپس برای اینکه بتوانید ارز های دیجیتال را دریافت کنید، آدرسی را ایجا کنید. ارز ها و توکن هایی که توسط والت لجر پشتیبانی نمیشوند، به یک والت خاجی نیاز دارند. توجه داشته باشید که هنگام استفاده از کیف پول خارجی باید تمام برنامه هایی که در رایانه در حال اجرا است، ببندید تا ایرادی در سیستم ایجاد نشود.

در این مرحله برای اینکه بتوانید رمز ارزی دریافت کنید باید روی گزینه دریافت که در سمت چپ قرار دارد، کلیک کنید. سپس روی گزینه لیست کشویی کلیک کنید تا بتوانید حساب دریافت خود را انتخاب کنید. البته شما میتوانید در این قسمت حساب دلخواه دیگری نیز وارد کنید. در نهایت گزینه ادامه را انتخاب کنید.

سپس کیف پول را به وسیله کابل به رایانه متصل کنید و گزینه ادامه را انتخاب کنید. در این قسمت باید هر دو آدرس موجود در رایانه و کیف پول را باهم تطابق دهید تا از یکی بودن آن ها مطمعن شوید. وقتی از یکی بودن آن ها مطمعن شدید، باید جهت تایید هر دو دکمه راست و چپ را همزمان باهم فشار دهید. در مرحله اخر شما میتوانید کیف پول خود را از رایانه جدا کنید و به انجام معامله خود بپردازید.

نحوه ارسال ارز با کیف پول لجر

برای اینکه بتوانید رمز ارزی را به کمک کیف پول لجر ارسال کنید، باید مراحل زیر را دنبال کنید؛

برنامه لجر لایو را باز کنید و در قسمت چپ صفحه، گزینه ارسال را فشار دهید؛

در این قسمت باید از لیست کشویی گزینه Account to debit را انتخاب کنید، البته شما میتوانید این عنوان را تایپ کنید؛

پس از آن آدرس گیرنده را در قسمت مورد نظر تایپ کنید. توجه داشته باشید که آدرس شما نباید کپی باشد در نتیجه حتما مطمعن باشید که آدرس شما درست است. در این مرحله شما میتوانید مبلغی را که میخواهید انتقال دهید، وارد کنید. البته گزینه ای با عنوان Send Max وجود دارد که با انتخاب آن حساب شما به طور کامل خالی میشود؛

در مرحله بعد شما لیست کشویی را باز میکنید تا بتوانید از بین آن ها مبلغ کارمزد را انتخاب کنید. نکته قابل توجه این است که هر چقدر شما مبلغ بیشتری برای کارمزد انتخاب کنید، ترانکش شما با سرعت بیشتری انجام میپذیرد. سپس گزینه ادامه را انتخاب کنید.

سپس کیف پول لجر را به رایانه خود متصل کنید تا بتوانید تنظیمات بعدی را نیز اعمال کنید. شما میتوانید با فشار دادن دکمه سمت راست یا چپ جزئیات دقیق معامله را ببینید. اگر جزئیات درست بود، میتوانید با فشار دادن هر دو دکمه، آن را تایید کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *