اموزش

آموزش راه اندازی و بروزرسانی لجر نانو اس پلاس – رمزیتال

در این مقاله از رمزیتال قصد داریم، در مورد نحوه راه اندازی کیف پول لجر نانو اس و تبدیل آن به لجر نانو پلاس و همچنین بروزرسانی آن به طور مفصل صحبت کنیم.

ابزار موردنیاز برای راه‌اندازی لجر نانو اس پلاس

  1. خود کیف پول لجر نانو اس پلاس
  2. کابل میکرو سو اس بی سی
  3. کامپیوتر یا لپ تا با سیستم عامل ویندوز 8.1، macOS 10.14 64 بیتی و یا سیستم عامل ویندوز لینوکس اوبونتو 16.10 64 بیتی
  4. نرم افزار لجر لایو که از قبل بر روی سیستم عامل شما نصب شده است.

مراحل نصب لجر نانو اس پلاس

برنامه لجر لایوی که از قبل بر روی کامپیوتر شما نصب شده است، باز کنید. کیف پول را به وسیله کابل به کامپیوتر وصل کنید. دقت داشته باشید که برنامه لجر لایو تمام مراحل راه اندازی لجر را برای شما توضیح میدهد فقط حتما باید برنامه لجر لایو شما بروزرسانی شده آخرین نسخه برنامه باشد. مراحل نصب به صورت زیر است؛

  1. راه اندازی دستگاه جدید لجر
  2. انتخاب پین کد مخصوص خود
  3. به خاطر سپردن و نگهداری کلمات بازیابی

با انجام مراحل بالا، شما میتوانید از دستگاه خود استفاده کنید. پس از نصب شما میتوانید بر اساس ارز های دیجیتالی که قرار است خریداری کنید، برنامه مخصوص همان ارز را دانلود و اجرا کنید.

راه‌ اندازی لجر نانو اس پلاس

شما میتوانید با با استفاده از کلمات بازیابی کیف پول قبلی خود را بازگردانید و یا لجر نانو اس را به عنوان یک دستگاه جدید تعریف کنید.

گزینه اول، راه اندازی دستگاه جدید: توجه داشته باشید که وقتی شما میخواهید دستگاه جدیدی را راه اندازی کنید، کلید های به خصوصی ایجاد میشوند که شما میتوانید به کمک آن ها، ارز های دیجیتال خود را مدیریت کنید. شما در این مرحله یک عبارت بازیابی 24 کلمه ای را تنظیم میکند تا در مواقع نیاز بتوانید دارایی هایتان را پشتیبانی کنید.

گزینه دوم، بازیابی دستگاه با استفاده از کلمات بازیابی: شما میتوانید با استفاده از کلمات و عبارات بازیابی که از قبل تنظیم کرده بودید، کلید های خود را بازیابی کنید.

نکته بسیار مهم:

همان طور که در مقالات قبلی نیز گفته شد، وقتی شما برای اولین بار والت خود را راه اندازی میکنید باید از شما در مورد پین کد و همچنین کلمات بازیابی اطلاعاتی خواسته میشود. اگر خلافه موارد گفته شده باشید یعنی کیف پول شما از قبل راه اندازی شده و نو نیست. توجه داشته باشید که شرکت لجر هیچ گاه در کنار کیف پول های خود پین کد ارائه نمیدهد.

آپدیت firmware لجر نانو اس پلاس

اگر میخواهید کیف پول شما دارای امکانات و ویژگی های منحصر به فردی باشد، میتوانید دستگاه لجر نانو اس پلاس خود را بروزرسانی کنید. گفتنی است که آپدیت کردن دستگاه هیچ اختلالی بر روی سرمایه و دارایی های شما ایجاد نمیکند.

نکات و موارد لازم برای رعایت قبل از شروع بروزرسانی

  • قبل از اینکه بخواهید کیف پول لجر نانو اس پلاس را آپدیت کنید، باید برنامه لجر لایو مربوطه را به آخرین نسخه خود بروزرسانی کنید. ذکر این نکته ضروری است که برنامه لجر لایو نسخه موبایلی قابلیت آپدیت کردن ندارد و شما حتما باید از نسخه کامپیوتر آن استفاده کنید.
  • کلمات بازیابی مورد نظر خود را که باید 24 عدد باشد، آماده کنید.
  • برنامه های مبروط به رمز ارز های دیجیتالی، پس از بروزرسانی به طور خودکار بر روی دستگاه نصب میشوند.

مراحل بروزرسانی دستگاه

مرحله اول: نرم افزار لجر لایو را باز کنید، در قسمت نارنجی رنگ نوتیفیکیشن، بر روی گزینه  آپدیت firmware کلیک کنید. اگر در ابتدای کار قسمت نارنجی رنگ را ندید، در زمان های مختلف چک بکنید تا بروزرسانی اعمل شود.

مرحله دوم: در صفحه ای که باز میشود، دستورالعمل ها را به دقت بخوانید.

مرحله سوم: اگر کلمات بازیابی را میدانید، به آن قسمت مراجعه کنید و پس از انتخاب روی گزینه ادامه کلیک کنید.

مرحله چهارم: در این مرحله بروزرسانی جدید دستگاه و فریمور آن ظاهر میشود. در این قسمت دکمه راست کیف پول را فشار دهید. با این فشار عبارت Confirm Update ظاهر میشود. برای تایید این عبارت هر دو دکمه والت را به طور همزمان فشار دهید. پس از آن پین کد را وارد کنید تا به صورت نهایی تایید شود. پس از آن دستگاه به طور خودکار ریستارت میشود و نسخه آپدیت شده آن نصب میشود.

مرحله پنجم: در این مرحله دیگر نیاز نیست شما کار انجام دهید چرا که بروزرسانی برنامه به طور خودکا ادامه میابد. میزان آپدیت نیز در صفحه والت نمایش داده میشود.

سپس لجر لایو صفحه‌ی زیر را نمایش می‌دهد که نشان‌دهنده‌ی بروزرسانی موفق دستگاه است:

در این مرحله آپدیت لجر نانو اس پلاس به اتمام می‌رسد. لجر لایو به صورت خودکار مجددا اپلیکیشن‌ها را روی دستگاه نصب می‌کند. ممکن است متوجه افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی اپلیکیشن شوید.

نحوه‌ی انتقال ارزهای دیجیتال از لجر نانو اس به لجر نانو اس پلاس

بهتر است قبل از انجام هر کاری برنامه لجر لایو را به آخرین نسخه خود آپدیت کنید، البته سعی کنید برای احتیاط در کنار انجام این کار، عبارت بازیابی 24 کلمه ای را نیز در خاطر خود داشته باشید.

بعد از این کار، کیف پول لجر نانو اس خود را به وسیله کابل یو اس بی به رایانه خود متصل کنید. در نهایت آن را روشن کنید.

در کیف پول شما صفحه ای تحت عنوان، به لجر نانو اس پلاس خوش آمدید، ظاهر میشود. بعد از آن دکمه سمت راست والت لحر را فشار دهید تا ادامه یابد.

سپس روی کیف پول صفحه ای صفحه دیگری باز میشود و از شما میخواهد پین کدی انتخاب کنید که بین 4 تا 8 رقم میباشد.

پس از این مرحله شما باید پین کدی که انتخاب کرده اید، دوباره وارد کنید.

سپس باید عبارات بازیابی 24 کلمه ای را وارد کنید که مخصوص لجر نانو اس پلاس است.

در نهایت منتظر بمانید تا دستگاه پردازش و سپس تایید کند.

دکمه سمت راست لجر را فشار دهید تا وارد داشبورد لجر شوید. در این مرحله در واقع شما رمز ارز های دیجیتالی که در لجر نانو اس داشتید، به لجر نانو اس پلاس منتقل کردید. اکنون شما میتوانید هم در دستگاه نانو اس و هم در لجر نانو اس پلاس ارز های خود را مبادله کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *