اموزش

آموزش ارسال و دریافت ارز دیجیتال در کیف پول لجر

در مقاله پیشین از سایت رمزیتال گفتیم که والت لجر در دو نوع Nano X و Nano S وجود دارد که جزو کیف پول های دیجیتالی امن در دنیای رمز ارز ها میباشند. کاربران میتوانند از هر دو نوع والت لجر به راحتی استفاده کنند. با وجود اینکه در کیف پ.ل لجر تراشه هایی به کار رفته است که بسیار پیچیده میباشند، استفاده از این تکنولوژی بسیار راحت است و نحوه اتصال به آن را به راحتی میتوان آموخت. گفتنی است که تراشه های داخل والت لجر مورد تایید آژانس امنیت سایبری ملی فرانسه میباشد.  ذکر این نکته حائز اهمیت است که هر کسی نمیتواند در ابتدا به راحتی با کیف پول لجر کار کند و شاید برایش خیلی پیچیده به نظر بیاید. در این مقاله از رمزیتال میخواهیم این پیچیدگی را برای شما حل کنیم و شما را با نحوه ارسال و دریافت ارز های دیجیتال به کمک کیف پول لجر آشنا کنیم.

توجه داشته باشید که ارسال و دریافت ارز های دیجیتال در والت لجر به صورت مرحله به مرحله انجام میشود و شما باید با دقت آن ها را دنبال کنید.

راهنمای ارسال و دریافت ارز دیجیتال در لجر

امروزه بازار ارز بیت کوین بسیار داغ است و خیلی از افراد معاملات مختلفی را به وسیله ارز بیت کوین انجام میدهند. برای مثال شما میخواهید در یک صرافی رمز ارز، ارز بیت کوین را خریداری کنید، در این قسمت شما باید توکن های رمز ارزی را که خریداری کرده اید به کیف پول دیجیتالی خود منتقل کنید. در نتیجه شما باید با مراحل انتقال توکن های ارز های خریداری شده خود به والت لجر آشنا باشید.

مراحل دریافت و ارسال ارز بیت کوین به والت لجر تنها در عرض چند دقیقه انجام میشود. با رمزیتال همراه باشید.

دریافت ارز دیجیتال در لجر

در این قسمت سعی داریم مراحل را یکی یکی و به ترتیب برای شما آموزش دهیم؛

 1. قبل از شروع هر کاری شما باید برنامه لجر لایو را روی لپ تاب خود نصب کنید.
 2. سپس والت لجر نانو ایکس یا نانو اس خود را باید راه اندازی کنید تا آماده استفاده باشد.
 3. مرحله سوم را با ذکر یک مثال توضیح میدهیم، شما میخواهید ارز بیت کوین خریداری شده خود را به والت لجر خود انتقال دهید و از امنیت آن آسوده خاطر باشید. برای این امر باید مراحل زیر را دنبال کنید؛
 • شما چون بیت کوین خریداری کرده اید باید برنامه بیت کوین لجر را روی والت لجر خود راه اندازی کرده و در برنامه لجر لایو یک حساب کاربری با عنوان BTC ایجاد کنید.
 • برای والت لجر خود یک آدرس بیت کوین عمومی بسازید و در نهایت بیت کوین را از طریق همان صرافی که مراجعه کرده بودید، به این آدرس ارسال کنید.

مرحله اول: اتصال والت لجر به رایانه و ایجاد اکانت

 1. برنامه لجر لایو را باز کنید.
 2. والت لجر از نوع نانو خود را به کمک کابل یو اس بی به رایانه وصل کنید.
 3. در آخر پین لجر نانو را در قسمت مشخص شده وارد کنید.

مرحله دوم: شروع به کار برنامه Ledger Wallet Bitcoin در رایانه

در این مرحله تنها کاری که باید انجام دهید، این است که برنامه Ledger Wallet Bitcoin نصب کرده، باز کنید و سپس رمز عبور خود را در قسمت مشخص شده وارد کنید.

مرحله سوم: بازکردن برنامه Ledger Wallet Bitcoin در موبایل

 1. در بالای والت لجر، در سمت راست آن دکمه هایی قرار دارد، به وسیله آن ها برنامه Ledger Wallet Bitcoin را در موبایل خود باز کنید.
 2. اطلاع داشته باشید که حتما پشتیبانی مرورگرتان خاموش باشد. در این قسمت یه پیام بالای رایانه شما می آید. توجه داشته باشید که برنامه والت لجر بیت کوین همزمان میتواند بیت کوین و بیت کوین کش را مدیریت کند، در نتیجه گزینه BITCOIN را انتخاب کنید. ذکر این نکته ضروری است که اگر شما میخواهید بیت کوین را به والت لجر نانو اس منتقل کنید باید روی گزینه بیت کوین کلیک کنید ولی اگر میخواهید بیت کوین کش را به والت انتقال دهید باید روی گزینه BITCOIN CASH کلیک کنید.

مرحله چهارم: انتخاب نوع آدرس کیف پول

 1. در این مرحله همان طور که گفتیم که یک پنجره برای شما باز میشود. این پنجره از شما میخواهد که از بین دو آدرس Legacy  یا  SegWit، یکی را انتخاب کنید. توصیه رمزیتال به شما این است که آدرس SEGWIT را ترجیح داده و انتخاب کنید چرا که کارمزد دریافتی این آدرس کمتر است و در عین حال تراکنش های آن با سرعت بیشتری انجام میشود.
 2.  وقتی روی این گزینه کلیلک کردید، والت لجر نانو اس باز خواهد شد.

مرحله پنجم: ایجاد اکانت برای انتقال هر رمزارز

در این مرحله والت دیجیتالی شما به رایانه وصل شده است و شما به راحتی میتوانید کار های خود را انجام دهید.

 1. ابتدا برنامه لجر لایو را باز کنید و گزینه Add account را انتخاب کنید.
 2. گزینه Continue را انتخاب کنید.
 3. پس از انتخاب گزینه Continue، بلافاصله شما باید Allow Ledger manager را در والت لجر انتخاب کنید. در این مرحله شما باید منتظر بمانید تا برنامه بیت کوین روی والت نصب شود.
 4. پس از اینکه برنامه نصب شد، پنجره ای در برنامه بیت کوین باز میشود، شما آن را انتخاب میکنید و به دنبال آن پنجره ای در والت باز میشود که نشان میدهد والت شما راه اندازی شده و با برنامه بیت کوین هماهنگ است.
 5. در مرحله آخر، رو گزینه اضافه کردن کلیک کنید تا این فرایند تمام شود. پس از دنبال کردن تمامی این مراحل پنجره ای با عنوان حساب کاربری شما با موفقیت اضافه شد، باز میشود، شما در این پنجره گزینه Done را انتخاب میکنید. در والت نیز پنجره ای با عنوان Application is ready باز میشود که شما باید از این پیام خارج شوید و به صفحه اصلی والت برگردید.

مرحله ششم: دریافت رمزارز

وقتی به این مرحله رسیدید، شما به راحتی میتوانید، بیت کوین را وارد کیف پول خود بکنید. توجه داشته باشید که شما به صورت واقعی همچین ارزی را وارد والت خود نمیکنید بلکه والت شما دارای ارزش لازم برای انجام تراکنش های مجاز میباشد.

 1. برنامه لجر لایو را باز کنید، روی گزینه Receive کلیک کنید و یک آدرس عمومی ایجاد کنید. توجه داشته باشید که این آدرس به شما این امکان را میدهد که ذفتر کل بتواند از طریق آن بیت کوین شما را دریافت کند.
 2. پس از انتخاب گزینه Recieve، گزینه بیت کوین و سپس Continue را انتخاب کنید.
 3. برنامه لجر لایو آدرس عمومی شما را ایجاد میکنید. توجه داشته باشید که این آدرس همان آدرسی است که در کیف پول شما ظاهر شده است.
 4. احتیاط کنید و بررسی های لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که هر دو آدرس با هم مطابقت دارند.
 5. برای تایید آدرس، در والت لجر گزینه Approve را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که والت لجر به صورت ایمن فعالیت های خود را انجام میدهد. در نتیجه در این قسمت پنجره ای جهت اطلاع دادن ایمنی کار برای شما باز میشود و شما باید روی گزینه Done کلیلک کنید. در این قسمت اگر روی آدرس شک دارید و میخواهید بار دیگر بررسی کنید باید روی گزینه Re-verify کلیک کنید.
 6. در این قسمت شما میتوانید به صرافی بروید و بیت کوین های خریداری شده خود را به آدرس خود که دروالت دارید، انتقال دهید.

مرحله هفتم: پایان مراحل دریافت رمزارز

از ویژگی ها مثبت والت لجر میتوان به این مورد اشاره کرد که وقتی تراکنشی انجام میدهد، این تراکنش بالافاصله در تاریخچه تراکنش والت ثبت میشود. ضمن اینکه موجود حساب شما نیز هر روز بروز میشود. همان طور که در ابتدای مقاله نیز گفتیم شما می توانید هر نوع ارزی را به این طریق به والت لجر نانو اس منتقل کنید. با یان تتفاوت که شما باید برنامه مربوط به همان رمز ارز را نصب و راه اندازی کنید و با والت خود تطابق دهید.

شایان ذکر است که که اگر توکن های ERC-20 دارید و میخواهید به آن ها دسترسی پیدا کیند، باید یک حساب اتریوم ایجاد کنید. و یه نکته حائز اهمیت دیگر که حداکثر فرایند لازم برای انتقال هر نوع ارزسی به والت لجر 5 دقیقه میباشد.

ارسال کریپتو با استفاده از کیف پول لجر

در این بخش سعی داریم مراحل ارسال کریپتو با استفاده از لجر نانو ایکس یا نانو اس را آموزش ببینیم. توجه داشته باشید که برای این کار نیز باید والت لجر را با کابیل یو اس بی به رایانه متصل کنید و همچنین در رایانه برنامه لجر لایو را باز کنید.

مرحله اول: انتخاب اکانت و وارد کردن آدرس گیرنده در لجر

 1. برنامه لجر لایو را در رایانه باز کنید و روی گزینه Send کلیک کنید.
 2. این مرحله را نیز با ارز بیت کوین توضیح میدهیم. برای اینکه بتوانید ارز بیت کوین را ارسال کنید، باید در منوی Account to debit روی گزینه بیت کوین کلیک کنید.
 3. آدرس گیرنده را وارد کنید. توجه داشته باشید که این آدرس را باید با دقت بررسی کنید تا مبادا آشتباعی ارسال نکرده باشید. چرا که تنها با لمس یک دکمه میتوانید کل دارایی خود را از دست دهید.
 4. در آخر گزینه Continue را انتخاب کنید.

مرحله دوم: وارد کردن مبلغ مورد نظر برای ارسال

 1. در این مرحله باید مبلغی را که در نظر دارید، برای ارسال وارد کنید. اگر شما بخواهید تمامی ارز خود را ارسال کنید میتوانید گزینه Send Max   را انتخبا کنید. توجه داشتهب شاید که شما در این مرحله باید کارمزی را نیز بپردازید که آن را باید خودتان انتخاب کنید. مبلغ کارمزد به این صورت است که اگر شما بخواهید تراکنش شما با سرعت بیشتری انجام شود، باید کارمزد بیشتری بپردازید ولی اگر تمایلی ندارید، کارمز استاندارد از حساب شما کسر میشود.
 2. دوباره مقدار تراکنش خود را بررسی کنید و در نهایت گزینه Continue را انتخاب کنید.
 3. در این قسمت برنامه لجر لایو در رایانه میخواهد که شما برنامه بیت کوین را در کیف پول باز کنید. برای این کار شما باید به صفحه اصلی کیف پول خود بروید و گزینه Continue on Ledger Live انتخاب کنید.

مرحله سوم: تایید و ارسال مبلغ

 1. همان طور که گفتیم قبل از تایید هر نوع تراکنشی شما باید جزئیات تراکنش را بررسی کنید تا هیچ گونه اشتباهی رخ ندهد. در آخر روی گزینه Accept در والت لجر کلیک کنید.
 2. توجه داشته باشید که پس از آن شاید شما باید جزئیات تراکنش را نیز تایید کنید.

مرحله چهارم:  اتمام ارسال رمزارز در لجر

پس از انجام تمام این سه مرحله گفته شده، تراکنش شما انجام شده است و توکنی را که خریده اید برای شخص گیرنده خود ارسال کرده اید.

استفاده از کیف پول‌های خارجی همراه با لجر

همان طور که در این مقاله از رمزیتال گفتیم، این روش ارسال و دریافت ارز در والت لجر برای اکثر ارز های دیجیتالی پاسخگو است ولی همیشه یک استثنا وجود دارد، آن هم اینکه بعضی از ارز های دیجیتال توسط برنامه لجر لایو ساپورت نمیشوند. برای حل این مشکل شما میتوانید از یک کیف پول خارجی در کنار والت لجر خود کمک بگیرید.

شما میتوانید در وب سایت لجر، لیستی از ارز های دیجیتالی را مشاهده کنید که توسط برنامه لجر لایو ساپورت میشوند. در صورت اینکه ارز شما در بین این لیست نباشد، شما باید از کیف پول خارجی استفاده کنید. به عنوان مثال کسانی که دارای ارز دیجیتالی Terra LUNA هستند باید برنامه Terra Station در رایانه خود نصب کنند و از این برنامه در کنار برنامه لجر نانو استفاده کنند.

نحوه اتصال کیف پول خارجی به لجر

 1. ابتدا با استفاده از برنامه لجر لایو، برنامه ارز دیجیتال را برای والت خود دانلود کنید.
 2. والت را به رایانه متصل کنید.
 3. برنامه کیف پول خارجی را بر اساس ارز خود دانلود و اجرا کنید.
 4. کیف پول خارجی را باز کنید و گزینه ورورد به سیستم به کمک والت سخت افزاری و یا جمع کردن والت سخت افزاری را انتخاب کنید.
 5. پس از اینکه توانسیتد کیف پول خارجی را به والت متصل کنید میتوانید فرایند دریافت و ارسال ارز دیجیتال را شروع کنید.

نکاتی جهت شروع به کار با لجر برای مبتدیان

همان طور که تا اینجای کار فهمیدیم، ارسال و دریافت ارز دیجیتال به کمک کیف پول سخت افزاری ایمنی بالایی دارد و ما را از شر هر گونه کلاهبرداری نجات میدهد. ولی خب شاید در ابتدا کار با والت سخت افزاری سخت به نظر برسید. با ما همراه باشید تا نکاتی را در باره استفاده راحت از کیف پول دیجیتال بیان کنیم؛

 • توجه داشته باشید که شما باید قبل از انجام هر گونه ارسال و دریافتی، برنامه لجر لایو را نصب کنید.
 • شما باید بر اساس ارز دیجیتالی که خریداری کرده در برنامه لجر لایو حساب ایجاد کنید.
 • همان طور که گفتیم برخی از ارز های دیجیتال توسط لجر لایو ساپورت نمیشوند، برای انجام فرایند ارسال و دریافت توسط آن ها باید از کیف پول خارجی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *