اموزش

لجر لایو و نحوه استفاده از آن – رمزیتال

از آنجایی که کیف پول لجر یک کیف پول سخت افزاری است به همین دلیل کاربران به یک نرم افزار جهت برقراری ارتباط با این کیف پول نیاز دارند. لجر لایو یک برنامه نرم افزاری میباشد که به عنوان رابط برای دارندگان والت های لجر نانو ایکس، لجر نانو اس و لجر بلو عمل میکند. به کمک برنامه لجر لایو شما میتوانید دارایی ها و تمام امکانات خود در کیف پول را مدیریت کنید. علاوه بر مورد گفته شده، لجر لایو این امکان را برای شما فراهم میکند تا بتوانید چند حساب را بر روی کیف پول خود مدیریت کنید و از قیمت های به روز شده در هر لحظه مطلع شوید. در این مقاله از رمزیتال قصد داریم شما را با برنامه لجر لایو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

دارایی ها و سرمایه های شما در کیف پولتان توسط رممزی که خودتان میدهید، محافظت میشود. لجر لایو این دارایی های دیجیتالی را مدیریت میکند که به وسیله آن میتوانید ارز های خود را دریافت و ارسال کنید. البته توجه داشته باشید که برنامه لجر لایو میتواند جایگزین خوبی برای مرورگر هایی مثل کروم باشد. برنامه لجر لایو از تمامی حساب های لجر پشتیبانی میکند و ضمن اینکه تمامی امکانات گفته شده به صورت رایگان عرضه میشود و همین موضوع بر محبوبیت این برنامه افزوده است.

نحوه کار کردن برنامه لجر لایو
قبل از هر چیزی شما باید بدانید که برنامه لجر لایو چگونه کار میکند. لجر لایو در واقع استفاده از کیف پول سخت افزاری لجر را تسهیل میکند و ضمن آن بر ایمنی انجام معاملات ارزی توسط کیف پول می افزاید. برنامه لجر لایو حین انجام معاملات ارزی و تراکنش ها، از شما میخواهد یک سری از موارد را تایید کنید. برنامه در حین تایید کردن عوامل مختلفی را بررسی میکند و از ایمن بودن معامله مطمعن میشود. البته توجه داشته باشید که شما برای انجام هر کاری در کیف پول خود، باید قبل از اینکه در برنامه لجر لایو به دنبال تایید باشید، فرایند معامله در والتتان تایید شده باشد. نه تنها انجام معامله نیاز به تایید والت دارد بلکه انجام سایر اقدامات نظیر ارسال و دریافت ارز، مشاهده قیمت ارز، خریرد ارز و … نیازمند تایید هستند. در واقع کیف پول شما شبیه همان برنامه های بانکی میباشد که پس از خرید از شما میخواهند تراکنش انجام شده را تایید کنید. هدف ما از تایید این اقدامات این است که به کیف پول بفهمانیم این خود ما هستیم که انجام دهنده این معاملات است و شخص دیگری از حساب ما سواستفاده نمیکند. بدین وسیله امکان هک شدن حساب شما نیز کاهش میابد.

راه‌ اندازی و استفاده از لایو لجر
راه اندازی برنامه لجر لایو همانند کیف پول سخت افزاری لجر چندان سخت و پیچیده نیست ولی با این وجود شما باید طبق مراحل عمل کنید تا هیچ خطایی رخ ندهد. توجه داشته باشید که وقتی برنامه را راه اندازی کردید میتوانید به تمامی حساب والت های خود دسترسی داشته باشید. همان طور که میدانید والت لجر از برخی از ارز های دیجیتال پشتیبانی نمیکند این در حالی است که این ارز های دیجیتال که توسط والت خارجی پشتیبانی میشوند، توسط برنامه لجر لایو نیز حمایت میشوند و لجر لایو حتی میتواند این ارز ها را نیز مدیریت کند. حدود 30 ارز کوین و 1800 نوع توکن توسط برنامه لجر لایو پشتیبانی میشوند.

با ما همراه باشید تا شما با را نحوه راه اندازی و استفاده از برنامه لجر لایو آشنا کنیم؛

مرحله اول: دانلود نرم افزار
در مرحله اول باید بر اساس سیستم عامل خود، نسخه ای از لجر لایو را دانلود کنید. خوشبختانه سیستم عامل های مک، ویندوز، لینوکس، اندرویید و آی او اس با برنامه لجر لایو سازگار هستند. شما از سایت های مختلفی میتوانید برنامه لجر لایو را دانلود و اجر کنید ولی از سایت اصلی برنامه به نشانی https://www.ledger.com میتوانید به راحتی دانلود و اجرا کنید.

مرحله دوم: شروع کار
پس از اینکه برنامه را دانلود و نصب کردید، برنامه را باز کنید، همان طور که میبینید، نماد برنامه در صفحه دیده میشود. روی کلمه start! Get کلیلک کنید تا وارد صفحه دیگری شوید. در صفحه جدید شما سه گزینه را مشاهده خواهید کرد، گزینه اول از شما میخواهد یک دستگاه جدید را راه اندازی کنید. گزینه دوم بازیابی دستگاه قبلی به کمک عبارت های بازیابی میباشد و گزینه سوم از شما میخواهد از تنظیمات گفته شده رد شوید. گزینه سوم مخصوص کسانی است که تنظیمات مربوط به والت لجر را از قبل اعمال کرده اند و سال هاست از کیف پول استفاده میکنند. بنابراین با توجه به شرایط خود باید یکی از این سه گزینه را انتخاب کنید.

مرحله سوم: نهایی ‌کردن تنظیمات
با توجه به اینکه افراد ممکن است انتخاب های متفاوتی از این سه گزینه داشته باشند، در نتیجه ادامه این مراحل بعد با هم دیگر متفاوت خواهد شد. اگر گزینه اول را انتخاب کرده اید، باید مراحل مختلفی را برای استفاده از برنامه طی بکنید. شما باید از گذرگاه های امنیتی بسیاری عبور کنید و برای والت خود عبارات بازیابی تنظیم کنید و سپس میتوانید وارد برنامه لجر لایو شوید و از امکانات آن استفاده کنید. در صورتی که گزینه دوم را انتخاب کرده اید، با وارد کردن عبارات بازیابی میتوانید حساب خود را مجددا فعال کنید. ولی اگر گزینه انتخابی شما مورد سوم باشد، به دلیل اینکه قبلا تنظیمات لازم را انجام داده اید، میتوانید وارد برنامه شوید.

امکانات و ویژگی‌های برنامه لجر لایو
اگر تا اینجای مقاله همراه رمزیتال بوده اید، متوجه شدید که برنامه لجر لایو مزیت های متعددی دارد و همچنین ویژگی های منحصر به فرد آن هر کاربری را ترغیب به استفاده از آن میکند. اکنون میخواهیم با جزئیات بیشتری برنامه لجر لایو را بررسی کنیم و با امکانات آن بیشتر آشنا شویم. در ادامه به معرفی امکانات برنامه لجرئلایو میپردازیم؛

خرید کریپتو و مطمعن
همان طور که در ابتدای مقاله نیز گفتیم برنامه لجر لایو از رمز ارز های دیجیتالی بسیار زیادی پشتیبانی میکند که از این رمز ها میتوان به بیت کوین، اتریوم و دش اشاره کرد. حتما میدانید که وقتی شما رمز ارزی را خریداری میکنید، این ارز به طور مستقیم در کیف پول شما قرار میگیرد و دیگر نیازی به چرداخت و انجام تراکنش خاصی نیست. وقتی شما رمز ارز را خریداری کردید، بلافاصله کلید و قفل های اختصاصی مخصوص همان رمز ارز در والت شما ذخیره میشود. البته توجه داشته باشید که این کلید ها به صورت آفلاین ذخیره میشوند و امکان هک آن ها وجود ندارد. این ویژگی برنامه لجر لایو بر محبوبیت این برنامه افزوده است چرا که بر اساس این برنامه تمام دارایی های شما رمزنگاری میشوند و در امان هستند.

مبادله رمز ارز‌های رمزنگاری شده
برنامه لجر لایو به شما این امکان را میدهد تا بتوانید یک نوعی از رمز ارز را به نوعی دیگر از رمز ارز ها تبدیل کنید. تبدیل رمز ارز ها به یک دیگر باعث میشود سرمایه ها و دارایی شما متنوع باشد و کسب سود از این دارایی ها کمک میکند. مبادله ی مطمعن رمز ارز ها از طریق لجر لایو به یکی از محبوب ترین بستر ها برای انجام این کار تبدیل شده است. توجه داشته باشید که برنامه لجر لایو به شما اجازه میدهد تا در حین مبادله رمز ارز مالکیت کل دارایی های خود را حفظ کنید. این در حالی است که در سایر بستر های مبادله ارز، نمیتوان دارایی های خود را در حین معامله حفظ کرد.

اشتراک رمز ارز های دیجیتالی
طبیعتا وقتی وارد دنیای دیجیتال و به خصوص رمز ارز ها میشوید، در نظر دارید از این طریق به درآمدی برسید. کسب درآمد در دنیای رمز ارز ها با اصطلاح استیکینگ شناخته میشود. در واقع شما میتوانید با وجود نگه داشتن رمز ارز ها در کیف پول خود، آن ها را به آدرس های جدید ارسال کرده و به اشتراک بگذارید و از همین طریق کسب درآمد کنید.

دسترسی و تعامل با dApps
در این مدت اخیر، ویژگی جدیدی به برنامه لجر لایو با عنوان کاتالوگ اضافه شده است. کاتالوگ به شما این امکان را میدهد که بتوانید dApps را به راحتی مدیریت کنید. دسترسی به dApps یعنی اینکه انجام هر گونه تراکنشی نظیر مبادله رمز ارز، معامله، خرید و فروش و … نیازمند تایید تراکنش توسط کیف پول لجر میباشد. علاوه بر این دارایی شما میتوانید به طور مستقیم از طریق برنامه لجر لایو، ارسال و یا دریافت شود.

امکانات نامحدود و امنیت بالا
همان طور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد، برنامه لجر لایو از حدود 1800 نوع توکن و 30 نوع کوین مختلف پشتیبانی میکند. همچنین شما تنها با یک برنامه لجر لایو میتوانید چندین کیف پول با حساب های مختلف را مدیریت کنید. از ویژگی های مهم دیگر برنامه لجر لایو، امنیت بالای بستر برنامه میباشد و امکان هک کردن آن بسیار کم است. علاوه بر این به دلیل آفلاین و سخت افزاری بودن کیف پول لجر، امنیت این بستر دو چندادن شده است.

برنامه کاربردی لجر لایو، برنامه ای برای مدیریت حساب های دیجیتالی

برنامه های مختلفی برای مدیتیرت حساب وال سخت افزاری لجر وجود دارد ولی اگر به دنبال امکانات بالا و از همه مهم تر ایمنی در حین انجام معامله هستید، استفاده از برنامه لجر لایو را به شما پیشنهاد میکنیم. علاوه بر اینکه شما با انتخاب برنامه لجر لایو و کیف پول لجر به راحتی میتوانید حساب ها و کیف پول ها مختلف خود را مدیریت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *