رویه های بازگرداندن کالا

بازگرداندن کالا به رمزیتال چه شرایطی دارد؟

* اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد:
۱) اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به پشتیبانی فروشگاه اطلاع داده شود.
۲) کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
۳) استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به رمزیتال بازگردانده شود.
۴)  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
۵) این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‏‏‌شود. منظور استفاده نادرست پس از تحویل کالا در مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) است.
* اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد:
۱) وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به پشتیبانی فروشگاه از طریق تماس تلفنی، پیامک و یا پشتیبانی آنلاین اطلاع داده شود.
۲)  اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
۳) عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.
۴) در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
۵)  در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
۶) استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به رمزیتال بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
* اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد:
۱) آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به پشتیبانی فروشگاه از طریق تماس تلفنی، پیامک و یا پشتیبانی آنلاین اطلاع داده شود.
۲) لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به مستر شبکه بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
* اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:
۱) انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هرگونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
۲) از آنجا که رمزیتال یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفاً متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است. (سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود)
اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پشتیبانی رمزیتال (از طریق تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۵۲۸۵ و ۰۹۰۵۷۳۰۵۲۸۵) اطلاع داده شود.
۳) اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به واحد پشتییبانی اطلاع دهد:
۴) با استناد به مفاد بالا در این حالت برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود.
۵) لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد. همچنین در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.
* اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد:
۱) آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد پشتیبانی رمزیتال اطلاع داده شود.
۲) با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و رمزیتال تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
۳) کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورتجلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتورخرید به آدرس رمزیتال ارسال شود. (با هماهنگی قبلی با واحد پشتیبانی رمزیتال)
۴) در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به رمزیتال بازگردانده شود.
* کالا را چطور ارسال کنید؟
۱) لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی رمزیتال تماس بگیرید.
۲) از ارسال کالا بدون هماهنگی با پشتیبانی رمزیتال جداً خودداری کنید.
۳) برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، بند و قطعات بسته بندی به همراه  کالای اصلی ارسال شود.
۴) برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
۵) درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و برای واحد پشتیبانی ارسال کنید.
۶) در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در رمزیتال به اتمام برسد، و رمزیتال امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می‌تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان‏‌های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی‌‏شود.
۷) چنانچه کالا دارای رمز عبور(Pin Code) است حتما این موضوع را به اطلاع کارشناسان پشتیبانی رمزیتال برسانید تا راهنمایی لازم در جهت ارسال صحیح دستگاه به شما صورت گیرد، به هیچ عنوان رمز عبور را افشا نکنید و فقط وجود آن را اطلاع دهید.
۸) قبل از تحویل دستگاه برای خدمات ، لطفا از داشتن کلمات بازیابی دستگاه و اکانت خود مطمئن شوید. همچنین هرگونه قطعه اضافی که خود بر روی آن قرار دادید را نیز از دستگاه خارج نمایید. خدمات در خصوص نگهداری و بازیابی اطلاعات و همچنین قطعات مسئولیتی نخواهد داشت.
۹) از ارائه کلمات بازیابی دستگاه به هر شخصی (حتی کارشناسان ما)  و هر بهانه ای جدا خودداری نمایید، کلمات بازیابی کلید دسترسی به دارایی های دیجیتال ذخیره شده بر روی دستگاه هستند و نباید در اختیار کسی گذاشته شوند.
سبد خرید